PARAZIȚII DE LA ,,A FI” LA ,,A NU FI” !
De luni de zile, la deschiderea calculatorului ori telefonului, vedem cum suntem invadați de articole privind paraziții și legatura lor cu bolile. Pentru insistența unor asemenea articole și pt direcționarea către un anume site de vânzări, nu putem să nu ne gândim la interesul unora de a scoate bani și din asta, nu? Ni se cam…,,ia”… de la atâtea studii și cazuri tratate…Ne par chiar incredibile pozele care arată organe, precum inima sau creierul, pline de astfel de paraziți vizibili.
Nu știu câți dintre dvs, prietenii și cunoscuții mei, și-au pus problema în mod real și câți au trecut mai departe…Pot să pun pariu că cei mai mulți au ignorat. Și pe bună dreptate, pt că se clasează în prima categorie de oameni, cei cărora nu le pasă de sănătatea lor sau a familiei lor. Aceștia nu s-au detoxifiat niciodată la modul conștient și nu și-au pus problema existenței unor paraziți …de care, culmea, să nu scape (ieftin, cu puțin pelin sau ulei de cuișoare)! Alții însă, foarte puțini la număr, mai știu câte ceva, citesc, aplică…Curiozitatea lor i-a adus fața în față cu produse specifice, chiar.
Deși lumea a progresat vizibil, pe toate planurile, în ziua de azi nici măcar nu se pune problema ca oamenii să nu fie infestați cu paraziți, spun studiile. Cum așa? Pare exagerat….și totuși nu e, întrucât aerul este poluat, apa, murdară și mâncarea e infestată( în ciuda chimizării ei!).
Să știți că și eu am fost mirată să aflu că am așa ceva, în urmă cu 12 ani! Testele aparatului de biorezonanță magnetică mi-au tot arătat prezența lor ani la rând. De ce? Pentru că nu am fost convinsă și am tratat superficial problema. Adică nu am făcut un tratament dur și consistent, câteva luni la rând, nerepetând procedura. Poate și pt că mi s-a părut bătaie de joc să irosesc banii pentru…paraziți! Așa cum gândim mulți…Abia după ce am luat problema în serios pot spune că sunt pe calea cea bună… Dar, există totdeauna un DAR, trebuie avut în vedere repetarea tratamentului naturist de 2 ori pe an, pt a putea omorî și ouăle paraziților.
Vestea cea bună este că azi știu ce să fac… a trebuit să fac cursuri de nutriție, ca să aflu ce dreptate avea d-na Luminița Obreja, în cabinetul căreia am mers pt a-mi afla sănătatea. Printr-un stil de viață sănătos, îi poți ține la distanță.Prin creșterea imunității, în special. Acum știu clar, pe pielea mea, că paraziții există și oamenii sunt ,,bune gazde”, care-i poartă fără să le pese de ei…Dacă nu ai grijă de sănătate, mai știu că paraziții pot să provoace mari dezechilibre și boli înfiorătoare, ca giardoza, oxiuroza, toxoplasmoza, etc. National Geographic scria că paraziții au ucis, de –a lungul istoriei, mai mulți oameni decât războaiele mondiale!
Care sunt simptomele, știți, nu-i așa? Diaree, greață și vărsături, balonări și dureri de burtă, mâncărimi anale, lipsa poftei de mâncare și chiar scăderea în greutate. Paraziții se hrănesc zilnic cu substanțe din corpul gazdei, din țesuturi și organe, unii migrând în plămâni, inimă și chiar în creier!
Studii de specialitate au arătat că bolnavii de astm, de schizofrenie, de cancer, au astfel de paraziți microscopici, nu neapărat limbrici sau tenii! Puteți afla mai multe din cartea Huldei Clark -Vindecarea tuturor formelor de cancer, lucrare recomandată nouă de specialiștii CaliVita.
Așadar, dacă vrem să scăpăm de boli, e imperios necesar să ne deparazităm de 2-3 ori pe an. Există pe piață multe rețete ieftine,financiar vorbind, dar nu atât de eficiente. Concentrațiile mici aduc rezultate mici. CaliVita, firma mea de nădejde și un adevărat brand pe piața suplimentelor naturale, vine cu mai multe propuneri, pt a preveni si a trata parazitozele, care, cum spuneam, se fac vinovate de multe complicații privind sănătatea de zi cu zi. Aceste produse sunt organice, cu efect maxim și fără efecte secundare sau adverse. Pe perioada deparazitării se evită lactatele și dulciurile, alimente preferate nu doar de noi, ci și de amicii noștri, paraziții!Toată familia trebuie s-o facă, altfel existând riscul contaminării! Și repetând, pt a fi sigur că ai eliminat tot, inclusiv ouăle lor.Cum vei ști asta, dacă a avut efect deparazitarea? După lipsa simptomatologiei, în primul rând, desigur. Dar și prin testele de laborator/care sunt, din păcate,lipsite de acuratețe! Cel mai sigur examen este cel pus de aparatul de biorezonanță magnetică, care arată mult mai multe decât un test coproparazitologic(viermii migrând, uneori!, iar pt cei microscopici, care străbat tot organismul, nu-s prezenți doar în fecale, este irelevant!).
Dragii mei, nu am niciun interes să vă dau acest ,,pont”…Doar acela de a fi mai sănătoși cu toții. Dar, ca una care a înțeles impactul paraziților în propriul organism și s-a luptat ani de zile cu ei, și o mai face și azi, preventiv, după 12 ani!!!!, nu pot să tac! Suntem datori să dăm informația mai departe și să ajutăm real pe cei dragi!!! Dacă mai este timp! Din pacate, pt unii, nu mai sunt 12 ani, cum au fost la mine…Trebuie acționat rapid! CaliVita m-a ajutat să înțeleg că sănătatea poate fi recuperată, cu efort, dar se poate!Că organele se refac, în câteva luni de zile, după ce le-ai neglijat sau stricat ani la rândul, și că poți să lupți pt o viață de calitate. Acesta este motivul pt care mi-am făcut un blog: să ajut cu infomații pe cei ce vor să știe ce să facă! M-am informat singură, autodidact, până la un punct…dar, așa cum și noi profesorii avem tehnica, stilul propriu și mai ales experiența lui de viață, propriile concluzii, așa și specialiștii naturopați, de medicină naturistă și complementară, au rezultatele proprii, prin care pot convinge de faptul că au dreptate. Că nu există riscuri ale folosirii suplimentelor alimentare și că nu se poate compara un leac din bătrâni cu unul modern, cuprins intr-o capsulă concentrată, un medicament naturist așa zis! Cu efect sigur, țintit, verificat. Chiar dacă se spune că trebuie timp pt a obține un efect. Toate rezultatele vin în timp, e firesc.Pt că în timp a venit și boala, nu într-o cilpă! Dar există și formule rapide, depinde de afecțiune! DE ACEEA AM ALES ECHIPA CALIVITA, PT A FI ÎN SIGURANȚĂ: PRODUSE SIGURE, RECUNOSCUTE ȘI APROBATE ÎN PESTE 40 ȚĂRI, CONCENTRATE, ORGANICE-BIO, CU UN RAPORT EXCELENT CALITATE-PREȚ!
Mulțumesc celor două mari doamne calivitene, care și-au pus viața în slujba oamenilor, ajutându-i continuu, d-na Lumința Obreja din Focșani și d-na Eva Papp din Arad, numită ,,mămica CaliVita din România”, care m-au ajutat să înțeleg că pot face mai mult pe această linie, de a duce un stil de viață sănătos și de a-l imprima celor cunoscuți, prin informare! Care au crezut în mine și în puterea mea de perseverare! Mulțumesc CaliVita, că exiști și în țara mea, dar mai ales că mi-ai schimbat viața! ȘI E DOAR ÎNCEPUTUL! Doamne ajută!

